تولید شکلات دست‌ساز

کسب درآمد از مهارت تولید شکلات دست‌ساز در سال 2024

تولید شکلات دست‌ساز یکی از مهارت‌های نوپا در ایران است. این مهارت در ایران عمر چندانی ندارد و به‌تازگی جای خود رابین علاقه‌مندان به کسبی درآمد بازکرده است. افراد بسیاری برای مهاجرت به خارج از کشور به یادگیری یک مهارت هنری یا فنی می‌پردازند. همان‌طور که می‌دانید. بلد بودن یک مهارت و توانایی تولید یک محصول یکی از فرصت‌های مهاجرت به کشورهای توسعه‌یافته است. همچنین به دلیل نوپا بودن این مهارت افراد بسیار کمی در این حوزه فعال هستند. این فرصتی برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار پرسود و کم رقیب در ایران است. در این مقاله جزئیات کاملی را درباره روش یادگیری و فرصت‌های کسب درآمد از مهارت تولید شکلات دست‌ساز ارائه کرده‌ایم. از شما دعوت می‌کنم به مدت 5 دقیقه نکات مهم این نوشتار را مطالعه کرده سپس تصمیم‌گیری کنید.

رئوس مقاله کسب درآمد از مهارت تولید شکلات دست‌ساز:

– شکلات دست‌ساز چیست
– تفاوت شکلات دست‌ساز با شکلات صنعتی
– کسب درآمد از شکلات دست‌ساز
– سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار شکلاتی
– آیا کسب‌وکارهای شکلاتی سودآور هستند؟
– مهاجرت و مهارت تولید شکلات دست‌ساز
– ابزارهای موردنیاز برای تولید شکلات دست‌ساز
– ایده‌های محصول در شکلات دست‌ساز
– خدمات فرین کوکوآ به تولیدکنندگان شکلات دست‌ساز
– نتیجه‌گیری

شکلات دست‌ساز چیست

شکلات یک محصول فرآوری شده از کاکائو است. محصولی که برعکس نمونه صنعتی خود تماماً به‌صورت دستی آماده و تولید می‌شود از خود ماده شکلات گرفته تا فیلینگ و مغز شکلات در یک فرآیند چهل مرحله‌ای به یک خوراکی خاص و خوشمزه تبدیل می‌گردد. شکلات دست‌ساز صرفاً یک خوراکی یا تنقلات نیست بلکه یک اثر هنری و لوکس است. برای همین است که این محصول عموماً در مناسبت‌های خاص در قالب یک هدیه مورداستفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر در ایران دلایل بسیاری برای تهیه این محصول وجود دارد. از پذیرایی در جلسات شرکت‌ها گرفته تا هدیه ولنتاین، تولد، نامزدی، تبلیغات برند، اعیاد ملی مذهبی و مناسبت‌های شغلی و ده‌ها موضوع دیگر.

تفاوت تولید شکلات دست‌ساز با شکلات صنعتی

تفاوت این دو روش صرفاً به ابزارهای بکار گرفته‌شده در فرآیند تولید برنمی‌گردد. شکلات دست‌ساز یک محصول بدون مواد نگه‌دارنده است. متریال بکار رفته در آن طبیعتاً بسیار مرغوب هست و البته روش رنگ‌آمیزی آن بیشتر شبیه خلق یک اثر هنری است. ضمناً فیلینگ و مغز شکلات‌های دست‌ساز عموماً سفارشی، اختصاصی بامزه‌های خاص هستند. شکلات صنعتی از تنوع شکلات دست‌ساز برخوردار نیست. عموماً متریال بی‌کیفیتی دارند و انتظار یک شکلات لطیف، معطر و زیبا را از آن‌ها نباید داشته باشید. یکی از مزایای شکلات صنعتی قیمت پایین آن است. شکلات دست‌ساز یک محصول برای مشتریان خاص است و شکلات صنعتی بالعکس برای عامه مردم.
تولید شکلات دست‌ساز
فرصت های شغلی و مهاجرتی از مهارت تولید شکلات

کسب درآمد از مهارت تولید شکلات دست‌ساز

با توجه به اینکه مهارت تولید شکلات با دست یک مهارت نوپا در ایران است فضای رقابت برای کسب درآمد از این مهارت چندان سخت و پیچیده نیست. شما با یادگیری مهارت تولید این نوع از شکلات به‌راحتی می‌توانید باکمی نوآوری و خلاقیت به درآمدهای چند ده‌میلیونی در ماه برسید. البته که کسب درآمد از شکلات دست‌ساز صرفاً در تولید آن نیست، مدل‌های درآمدی مختلفی از این مهارت مسی توانید ایجاد کنید. بلاگری، آموزش، تأمین تجهیزات، واسطه‌گری و ارائه خدمات سفارشی تبلیغات با شکلات، تعدادی از روش‌های مختلف کسب درآمد از این مهارت است. ضمناً یادآوری این نکته مهم است که فرین کوکوآ یکی از مهم‌ترین و موفق‌ترین مراجع آموزشی تولید شکلات دست‌ساز است. علاوه براین، تأمین ابزار تولید، مواد اولیه، مشاوره راه‌اندازی کسب‌وکار و حتی بازاریابی محصولات شمارا نیز انجام می‌دهد.

سرمایه‌گذاری اولیه برای یادگیری این مهارت

طبیعتاً برای یادگیری یک مهارت در سطح بالا روش‌های مختلفی وجود دارد. یادگیری از طریق شرکت در کارگاه آموزشی‌های چندروزه، تهیه دوره‌های آنلاین و شرکت در دوره‌های بین‌المللی، پیشنهاد می‌کنم برای تسلط بر مهارت شکلات دست‌ساز ابتدا بهترین اساتید را شناسایی کنید. سپس از دوره مقدماتی شروع کرده و در دوره‌های جامع شرکت کنید. اگر قصد دارید حرفه‌ای شوید یا تدریس کنید بهتراست در دوره‌های بین‌المللی آموزش شکلات‌سازی نیز شرکت کنید. پیشنهاد من تهیه دوره‌های ویدیویی است. چراکه بارها می‌توانید آن را تماشا کنید. هزینه یادگیری مهارت شکلات‌سازی چیزی بین 5 تا 10 میلیون به‌صورت کارگاه آموزشی و 1 تا دو میلیون تومان در دوره‌های ویدیویی است. پیشنهاد ما به دلایل مختلف دوره‌های ویدیویی هستند.
کارگاه آموزشی آموزش شکلات دست‌ساز دوره‌های ویدیویی آموزش شکلات دست‌ساز
حداقل سرمایه‌گذاری 5 میلیون تومان حداقل سرمایه‌گذاری 1 میلیون تومان
قابلیت فیلم‌برداری و ضبط صدا از کارگاه اساتید اجازه نمی‌دهند قابلیت فیلم‌برداری و ضبط صدا از کارگاه فیلم به‌صورت همیشگی در اختیار فراگیر است
اثربخشی آموزشی به دلیل حجم زیاد آموزش اثربخشی کمتر از 10 درصد اثربخشی آموزشی به دلیل قابلیت بازبینی مجدد اثربخشی بالای 70 درصد
قابلیت بازبینی ندارد قابلیت بازبینی دارد
پشتیبانی از آموزش حداکثر یک ماه پشتیبانی از آموزش حداقل یک سال دارد
محتوا و سرفصل‌ها مطابق موارد اعلام‌شده محتوا و سرفصل‌ها مطابق موارد اعلام‌شده
میزان رضایتمندی بعد از شرکت در کارگاه آموزشی کمتر از پنجاه‌درصد میزان رضایتمندی بعد از خرید دوره بیشتر از 80 درصد
READ   1 تا 99 راه‌اندازی بوتیک شکلات

آیا کسب‌وکارهای شکلاتی سودآور هستند

جواب این سؤال یک بله بدون تردید است. دلیل این پاسخ نیز نوپا بودن این مهارت در ایران است. هزاران چرم‌دوز، شیرینی پز و خیاط در ایران در حال رقابت با یکدیگر هستند؛ زیرا مدت‌های طولانی است که این مهارت‌ها در ایران آموزش داده می‌شوند؛ اما تولید شکلات دست‌ساز کمتر از پنج سال است که وارد ایران شده. کمتر از یک سال است که در فضای مجازی شما با محصولات شکلات دست‌ساز مواجه شده‌اید. حتی بسیاری از خوانندگان این مقاله تابه‌حال یک شکلات دست‌ساز را نچشیده‌اند. پس نتیجه می‌گیریم فرصت‌های شغلی و کسب‌وکاری زیادی وجود دارد که از طریق تولید یا خدمات در حوزه شکلات دست‌ساز به درآمدهای چند ده‌میلیونی برسند. فرقی نمی‌کند یک بوتیک شکلات راه‌اندازی کنید یا برای شرکت‌ها و برندها تولید سفارشی داشته باشید و یا بلاگری کنید.

مهاجرت بامهارت شکلات دست‌ساز

بازار مهاجرت داغ است. بسیاری از وکلای مهاجرت و شرکت‌های مهاجرتی اولین توصیه‌شان به شما یادگیری یک مهارت برای کسب درآمد بعد از مهاجرت است. ضمن اینکه راه‌اندازی یک کسب‌وکار بامهارت شکلات دست‌ساز نیاز به سرمایه زیادی ندارد. تولید شکلات دست‌ساز در خانه و فروش از طریق بازارچه‌های اینترنتی بین‌المللی مانند etsy و amazon درآمدهای بسیار خوبی را برای شما به همراه دارد. همچنین بزرگ‌ترین برندهای شکلات دست‌ساز مانند ووسگس از افرادی که توانایی تولید شکلات دست‌ساز دارند برای فعالیت در نمایندگی‌های خود استقبال می‌کند.

ابزارهای موردنیاز برای تولید شکلات

برای تولید شکلات به‌صورت دست‌ساز یا تولید شکلات در خانه ابزار بسیار گران‌قیمتی نیاز ندارید. خوشبختانه در مراحل اولیه بسیاری از این ابزارها در منزل شما وجود دارد. هرچه پیشرفتتان در کسب‌وکارتان بیشتر شود سطح ابزار را نیز می‌توانید بالاتر ببرید. خوشبختانه مجموعه فرین کوکوآ عاملیت فروش یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان تجهیزات، ابزار و متریال شکلات‌سازی در ایران را به عهده دارد. شما می‌توانید با انتخاب پکیج های اقتصادی یا حرفه‌ای با بهترین قیمت بازار و تضمین محصولات از طرف فرین کوکوآ، آن‌ها را تهیه کنید. همچنین متریال شکلات‌سازی، انواع رنگ مجاز را از بهترین برندها با پایین‌ترین قیمت بازار در اختیار شما می‌گذاریم. البته می‌توانید وقت بگذارید و خودتان نیز از بازار این اقلام را تهیه کنید. بازار تهران و خیابان ری اصلی‌ترین مراکز توزیع متریال و ابزار تولید شکلات دست‌ساز است.

ایده‌های محصول در تولید شکلات دست‌ساز

تنوع قالب‌ها دست شمارا برای تولید انواع شکلات دست‌ساز باز گذاشته است. برترین برندهای اروپایی و چینی در حال تولید انواع قالب برای شکلات سازان هستند؛ اما صرفاً تفاوت شکل شکلات دست‌ساز در افزایش فروش آن تأثیر ندارد. پیشنهاد می‌کنیم در هنگام تولید شکلات دست‌ساز به مغزها و فیلینگ ها بیشتر توجه کنید. تنوع در مغز شکلات و تنوع در طعم فیلینگ می‌تواند مشتریان زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد. در جلسات کوچینگ کسب‌وکارهای شکلاتی، مربیان ما گروه‌های اختصاصی زیادی را برای مشتریان به مشاوره گیرندگان معرفی می‌کنند. شما با درخواست مشاوره یا کوچینگ می‌توانید با کمترین هزینه خود را به یک شکلات ساز حرفه‌ای با درآمد بالا تبدیل کنید. در زمان یادگیری مهارت تولید شکلات دست‌ساز در بخش مغز و فیلینگ با خلاقیت و پژوهش خود را از دیگران متمایز کنید.

خدمات فرین کوکوآ به تولیدکنندگان شکلات دست‌ساز در ایران

فرین کوکوآ یک پشتیبان همه‌جانبه و همیشگی برای شماست. ما خود را متعهد کرده‌ایم از آغاز یادگیری مهارت تولید شکلات دست‌ساز تا راه‌اندازی کسب‌وکار و بعدازآن شمارا یاری کنیم. کامل‌ترین دوره‌های آموزشی ویدیویی، کارگاه آموزشی‌های سه‌روزه، کوچینگ کسب‌وکار، طراحی بوتیک شکلات، مشاوره مدیریت کسب‌وکار شکلاتی، تولید انواع محتوا برای بازاریابی، عکاسی صنعتی از شکلات دست‌ساز، عکاسی تبلیغاتی از محصولات شکلاتی شما و حتی وبمستر و ادمین پیج اینستاگرام آموزش‌دیده در حوزه شکلات دست‌ساز را برای شما تدارک دیده‌ایم. تکیه کردن به ما تضمین موفقیت شما در تبدیل مهارت به پول است. این متن یک شعار نیست تعهدنامه ما به شماست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *