راه‌اندازی بوتیک شکلات

 1 تا 99 راه‌اندازی بوتیک شکلات

راه‌اندازی بوتیک شکلات یکی از فرصت های بی نظیر تبدیل مهارت شکلات دست ساز به یک کسب‌وکار پولساز در ایران و جهان است. بوتیک شکلات یک فروشگاه کوچک و زیبا است که در آن محصولات شکلاتی باکیفیت و منحصربه‌فرد با بسته بندی سفارشی در تعداد مورد درخواست مشتری عرضه می‌شود. در حال حاضر این، یک کسب‌وکار نوپا و پرطرفدار در کشورهای مختلف اروپایی، آمریکائی و آسیایی است. در این مقاله اطلاعات اولیه راه‌اندازی یک بوتیک شکلات به شما ارائه می شود. طرح تجاری یعنی کلیه اطلاعات فنی، بازیابی، مجوزها و برندینگ نیز در قالب یک پکیج کامل به همراه مشاوره 3 جلسه ای کوچ کسب‌وکار نیز برای علاقمندان به سرمایه گذاری در این زمینه آماده ارائه هست.

در بوتیک شکلات جه محصولات و خدماتی ارائه می شود؟

بعد از راه‌اندازی بوتیک شکلات، علاقه‌مندان به شکلات‌های خاص و باکیفیت می‌توانند با مراجعه به این فروشگاه‌ها، انواع شکلات‌های تلخ، شیری، سفید، بن بن، تخت، ترافل، پته، سیگاربرگ شکلاتی، دراژه و کارامل با طعم‌هاو فیلینگ های متنوع مثل فراوله، نارگیل و پرتقال را تهیه کنند. همچنین نوشیدنی گرم نیز در بعضی از بوتیک‌های شکلات سرو می شود. مشتریان می توانند تعداد مورد نیاز خودرا انتخاب و سفارش انواع بسته بندی لوکس یا معمولی را بدهند. همچنین ارسال اختصاصی سورپرایز برای عزیزان مشتریان نیز در بوتیک شکلات صورت می گیرد.

بوتیک شکلات با خدمات آنلاین

اما راه‌اندازی بوتیک شکلات تنها به فروشگاه‌های فیزیکی محدود نمی‌شوند، بلکه بسیاری از آن‌ها به‌صورت آنلاین نیز فعالیت می‌کنند. این فروشگاه‌ها امکان سفارش آنلاین و ارسال محصولات به سراسر کشور رادارند.
بوتیک‌های شکلات‌عموماً در کنار فروش محصولات خود برنامه‌های دیگری نیز برای مشتریان خود دارند؛ برگزاری کارگاه‌های آموزشی تولید شکلات دست ساز، انجام خدمات ویژه مناسبت ها مانند سرو شکلات مایع، بارتندری و باریستا برای مجالس، انجام خدمات سورپرایز و ارسال هدیه اختصاصی نیز از خدمات دیگر بوتیک‌های شکلات است.

بهترین روش کسب درآمد از مهارت شکلات دست ساز در ایران چیست؟

کسب‌وکار شکلات دست‌ساز جزو مشاغل نوپا در ایران محسوب می شود. این کسب‌وکاردر یک دهه گذشته یکی از مشاغل پرطرفدار و پرسود در صنعت غذایی و تنقلات به‌حساب بوده. مهارت شکلات دست‌ساز نیاز به تخصص و هنر دست‌های بااستعداد دارد. این کسب‌وکار به‌صورت کاملاً دستی انجام می‌شود و همچنین نیاز به تجهیزات پیشرفته ندارد؛ و بهترین شکل ورود به بازار این حرفه؛ تأسیس و راه‌اندازی بوتیک شکلات است که برای شروع تنها نیاز به داشتن تخصص در تولید شکلات، داشتن فضای کافی برای تهیه و فروش محصولات دست‌ساز است.

بررسی بوتیک شکلات در کشورهای مختلف

در این قسمت به بررسی وضعیت بوتیک شکلات در چند کشور پرداخته ایم. با مطالعه این بخش علاوه بر شکل گرفتن ایده های مختلف در این زمینه با روش کار در کشور های مختلف نیز آشنا می شوید.
بوتیک شکلات در فرانسه
بوتیک‌های شکلات در فرانسه اغلب به‌عنوان نمادی از تاریخ و فرهنگ این کشور شناخته می‌شوند. این بوتیک‌ها در طراحی و آرایه‌گری خود از عناصری استفاده می‌کنند که به تاریخ و فرهنگ فرانسه اشاره دارند.
 برخی از شاخصه‌های طراحی بوتیک‌های شکلات در فرانسه عبارت‌اند از:
1. استفاده از رنگ‌های تیره
2. طرح‌های کلاسیک
3. استفاده از مواد باکیفیت
4. استفاده از جعبه‌های زیبا
5. طراحی داخلی شیک
6. استفاده از عناصر محلی
7. طرح‌های رمزآلود
8. استفاده از عناصر دکوراتیو
9. فضای مطمئن و شیک

برای راه‌اندازی بوتیک شکلات، به چه تجهیزاتی نیاز دارید؟

1. لوازم و ابزار تولید شکلات: این شامل ماشین‌آلات برای تولید شکلات، روشن کردن، مخلوط کردن و انجماد شکلات است.
2. ابزار و لوازم بسته‌بندی: این شامل ماشین‌آلات برای بسته‌بندی شکلات در جعبه‌های مناسب و زیبا است.
3. محصولات شکلاتی: برای تولید شکلات، نیاز به مواد اولیه مانند شکلات، پودر کاکائو، آب، شکر و … دارید.
4. جعبه‌های بسته‌بندی: برای بسته‌بندی شکلات‌های تولیدشده، نیاز به جعبه‌های مناسب و باکیفیت دارید.
5. دستگاه‌های حرارتی: برای ذوب کردن و انجماد شکلات، نیاز به دستگاه‌های حرارتی مانند بن ماری، یخچال، همزن، دراژه ساز و…
8. تجهیزات بهداشتی و ایمنی: برای تولید شکلات، نیاز به تجهیزات بهداشتی و ایمنی مانند دستکش، ماسک و … دارید.
9. محصولات جانبی: ممکن است برای تولید شکلات‌های خاص، نیاز به محصولات جانبی مانند پودر طعم‌دهنده، خشکبار و … داشته باشید.
10. تجهیزات دفتری: برای مدیریت کسب‌وکار، نیاز به تجهیزات دفتری مانند رایانه، پرینتر و … دارید.

استراتژی فروش در بوتیک‌های شکلات

استراتژی فروش در بوتیک‌های شکلات بستگی به محیط پیرامونی، نوع کسب‌وکار و مشتریان هدف دارد. اگر مشتریان شما بیشتر به دنبال تجربه خرید حضوری هستند، بهتر است برای آن‌ها محیطی راحت و دل‌نشین در بوتیک خود فراهم کنید و میز و صندلی در نظر بگیرید؛ اما اگر مشتریان شما بیشتر به دنبال خرید سریع هستند، بهتر است به‌صورت take a way عمل کنید و برای آن‌ها فضایی مخصوص برای صرف شکلات در نظر نگیرید. همچنین می‌توانید در راه‌اندازی بوتیک شکلات خود، هر دو استراتژی را به‌صورت ترکیبی اجرا کنید و به مشتریان خود گزینه‌های مختلف را ارائه دهید.
خدمات سورپرایز در بوتیک های شکلات
طراحی خدمات سورپرایز در بوتیک های شگلات
جدول پیشنهادی خدمات و محصولات بوتیک شکلات

ردیف

آیتم

شرح خدمت یا محصول

1 محصولات شکلاتی انواع بن بن ،ترافل، تافی های کاراملی ، نوگتین ، شکلات مغز دار ، تخته ای ، پاپ سیکل ، ماکارون، پک های آملده هدیه فلزی ، مقوایی و…
2 محصولات نوشیدنی انواع شیک ، انواع قهوه ، انواع اسموتی انواع نوشیدنی درمانی با بیس شکلات
3 خدمات سورپرایز ارسال پک سورپرایز به خارج کشور ، پک سوراپیز با برنامه سفارشی و…
4 خدمات تشریفات و پذیرایی خدمات پذیرایی شکلاتی شامل بارتندر، باریستا و ابشار شکلات مجالس خصوصصی و …
5 خدمات آموزشی و تور ورکشاپ های آموزشی ، دمو ، تورهای شکلاتی در طبیعت ، ماساژ شکلات و غیره
READ  کسب درآمد از مهارت تولید شکلات دست‌ساز در سال 2024

بوتیک‌های شکلات معمولاً چند متر است

بوتیک‌های شکلات معمولاً در اندازه‌های مختلف و با تنوع زیادی در ابعاد و شکل‌ها وجود دارند؛ اما به‌طورکلی، میانگین متراژ بوتیک شکلات در تمام جهان حدود ۳۰ تا ۵۰ مترمربع است. البته این میانگین می‌تواند با توجه به موقعیت جغرافیایی، نوع محصولات و سایر عوامل متغیر باشد.

سرمایه اولیه ثابت و در گردش برای راه‌اندازی کسب‌وکار بوتیک شکلات

برای اجاره فضا، خرید مواد اولیه، تجهیزات و دکوراسیون داخلی، بسته‌بندی و تبلیغات، حدود 750 میلیون تومان تا یک میلیارد و پانصد میلیون تومان سرمایه نیاز است. بااین‌حال، برای راه‌اندازی یک بوتیک شکلات باکیفیت و موفق، به‌جز سرمایه مالی، نیاز به تجربه درزمینهٔ تولید و بازاریابی محصولات شکلاتی، استفاده از مواد اولیه باکیفیت و توانایی رقابت با برندهای مشابه نیز دارید. همچنین باید در نظر داشت که بازار شکلات در برخی مناطق ممکن است موردتوجه قرار نگیرد؛ بنابراین، قبل از راه‌اندازی باید بازار و رقبا را به‌دقت موردبررسی قرارداد و برنامه‌های مناسب برای جذب مشتریان و افزایش فروش داشت.

نیروی انسانی بوتیک شکلات

برای مدیریت یک بوتیک شکلات به چه افرادی نیاز هست؟

همان‌طور که میدانید شکلات ساز ماهر اصلی‌ترین نیروی انسانی شماست که ترجیحاً پیشنهاد می‌گردد توانایی باریستایی نیز داشته باشد، در صورت افزایش استقبال مشتریان حتماً به یک دستیار نیز نیاز دارد. مسئول صندوق و حسابدار نیز می‌تواند یک نفر باشد که در هزینه‌های نیروی انسانی شما صرفه‌جوئی شود. با توجه به اینکه شکلات یک محصول فصلی است و در فصول گرم به دلیل حرارت، بازار فروش کاهش می‌یابد، لازم است برای جذب مشتریان در این فصول، استراتژی‌های خاصی در نظر گرفته شود. مثلاً در فصل تابستان، می‌توان با ارائه انواع شیک، اسموتی، نوشیدنی‌های شکلاتی و پکیج‌های تابستانی، مشتریان را جذب کرد. ارائه خدمات سورپرایز و برگزاری تورهای مسافرتی یا دموهای شکلات‌سازی هم برای مشتریان تابستانی جالب خواهد بود.

طرح تجاری راه‌اندازی بوتیک شکلات

مجموعه کارشناسان فرین کوکوآ اقدام به پژوهش و تهیه طرح تجاری یک بوتیک شکلات کرده‌اند. در این طرح تجاری صفرتا صد راه‌اندازی یک بوتیک شکلات آورده شده است. اگر می‌خواهید در شهرتان اولین بوتیک شکلات را راه‌اندازی کنید با خرید این طرح تجاری، 3 جلسه مشاوره‌ای یک‌ساعته نیز از مدیر مجموعه به‌صورت رایگان دریافت می‌کنید. همچنین فرین کوکوآ با پرزنت طرح آمادگی کامل دارد در طول راه‌اندازی و مدیریت کسب‌وکار در تأمین تجهیزات، نیروی انسانی، بازاریابی، تبلیغات و طراحی محصول به شما کمک کرده و همراهتان باشد. لازم به ذکر است این طرح بر اساس نیازهای شما در بعضی قسمت‌ها قابل‌تغییر بوده و این تغییرات به‌وسیله مجموعه فرین کوکوآ انجام خواهد گرفت. با تهیه طرح تجاری راه‌اندازی بوتیک شکلات ، صد در صد پروژه خود را به موفقیت برسانید.

Lorem ipsum dolor sit amet...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *